Vergi Hukuku


Büromuz vergi hukuku gibi teknik bir konuda müvekkillerine ayrıntılı hizmetler sunmaktadır. Şirketlerin vergiye konu olabilecek işlemlerinde vergi boyutunun da düşünülerek önerilerde bulunulması, vergi dairelerinden mukteza istenmesi, vergi konulu uyuşmazlıklarda ve uzlaşmalarda idare karşısında müvekkilin temsil edilmesi, hizmetlerimiz arasındadır. Vergi cezalarının miktarı büyük olabileceğinden bu hususta şirketleri tedbirli davranmaya yöneltecek önleyici görüşlerin bildirilmesi büromuzun verdiği hizmetler arasındadır. Önceden oluşabilecek vergi usülsüzlüklerinin önlenmesi amacıyla da görüş bildirmekteyiz.

İligili şirketler arasında mal ve hizmet transferleri sonrası vergiden kaçınma olarak nitelendirilebilecek işlemlerin transfer fiyatlandırması hükümlerine uygun gerçekleştirildiğinin tespiti de avukatlarımız tarafından yerine getirilir. Şirket ve ortakları arasındaki borçlanma ilişkilerinin örtülü sermaye işlemlerine yol açması ve bunlardan kaynaklanabilecek uyuşmazlıklarda da hizmet vermekteyiz.

Rutin işlemler arasında sayılabilecek gelir beyanındaki hatalardan dolayı yapılan indirimler ve bu indirimler sonrası ortaya çıkan cezalar konusunda da müvekkillerimize destek vermekteyiz.